Witaminy dla dzieci

( ilość produktów: 1 )

Zdrowy i prawidłowy rozwój dziecka to nadrzędna wartość, na której rodzicom najbardziej zależy. Żyjemy coraz szybciej, jesteśmy w ciągłym biegu, na nic nie starcza nam czasu. I choć wydawałoby się, że to domena dorosłych, dzieci odczuwają to w ten sam sposób. Wstają wcześnie rano, ciężko pracują w szkole czy podczas zajęć w przedszkolu, często zostają po lekcjach w świetlicy, potem zajęcia dodatkowe, basen, języki obce, karate, tańce, piłka nożna. Efektem tego są zaniedbania w odpowiednim odżywianiu. A to bezpośrednio przekłada się na sprawne funkcjonowanie ich organizmu.

Ich dieta nierzadko daleka jest od ideału. Pełnowartościowe posiłki zastępowane są szybkimi przekąskami, słodyczami i fast foodami. Odpowiednio zbilansowane posiłki pojawiają się sporadycznie, w konsekwencji czego ich organizm zaczyna odczuwać braki witamin i mikroelementów. Niestety ludzki organizm nie ma zdolności do magazynowania ich w sobie na potem. Nie potrafi także ich sam wytworzyć, a jeśli już to nie w wystarczającej ilości.

Z pomocą przychodzą suplementy diety, zestawy witamin, koktajle odżywcze, wyciągi z roślin prozdrowotnych, tabletki wspomagające, kapsułki czy drinki. Szczególną kategorią w gronie wyżej wspomnianych preparatów są suplementy diety dla dzieci. Warto zaznaczyć, że każdy produkt skierowany do dzieci, a już w szczególności wyroby medyczne i suplementy, poddawany jest szczegółowej kontroli w celu zapewnienia absolutnego bezpieczeństwa stosowania.

Ale to nie wszystko. Przed każdym producentem zestawów witamin i minerałów pojawia się wyzwanie jak zachęcić dzieci do łykania takich preparatów, kojarzących się niestety zazwyczaj z niesmacznymi lekarstwami.

Firmy farmaceutyczne mają na to sposoby. Ukrywają je pod postacią przepysznych, słodkich, owocowych żelków, tabletek do ssania, lizaków, rozpuszczalnych gum do żucia, które dzieci przecież tak kochają. To ciekawa i skuteczna forma by przemycić kilka dodatkowych, niezbędnych witamin czy minerałów do dziecięcej diety. Takie smakołyki z domowej apteczki samym wyglądem przykuwają uwagę dzieci. A jak dodamy ich owocowe smaki, aromatyczny zapach, tęczowe kolory czy kształt np. zwierzątek, to mamy pewność, że dzieci same będą przypominać i prosić o nie codziennie.

I co najważniejsze, dzięki takim suplementom ukrytym pod postacią słodkich żelków, zapewniamy dzieciom kompletny zestaw witamin i minerałów, dzięki czemu nie tylko będą się prawidłowo rozwijać, poprawią swoją odporność czy samopoczucie, ale także unikną wielu chorób, które są skutkiem ich niedoboru. W trosce o naszych podopiecznych warto sięgać po to co najlepsze, a przy okazji przekonywać ich do sięgania po zdrowe zamienniki dla tradycyjnych łakoci.

      pixel